no-img
asrfiles بهترین مرجع خرید و فروش فایل

گزارش کار شناسایی کاتیون های گروه 2 - asrfiles بهترین مرجع خرید و فروش فایل


asrfiles بهترین مرجع خرید و فروش فایل
asrfiles ادامه در http://asrfiles.ir/asrfiles ادامه در http://asrfiles.ir/
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

گزارش کار شناسایی کاتیون های گروه 2
zip
مارس 31, 2018

گزارش کار شناسایی کاتیون های گروه 2


گزارش کار شناسایی کاتیون های گروه 2

 

گزارش کار کامل و دقیق شناسایی کاتیونهای گروه 2 از سری مباحث آزمایشگاه شیمی عمومی 2.

Word + Pdf … قابل ویرایش!

10 صفحه.

 

این گزارش کار تمامی قسمت‌های مورد نیاز یک گزارش کار را دارا می‌باشد. در ادامه می‌توانید گزیده‌ای از این گزارش کار و چند صفحه از آن را مشاهده فرمایید:

تجزیه کیفی: درتجزیه کیفی معمولاً از دو روش استفاده می‌شود، روش خشک، که بر روی نمونه‌های جامد و معمولاً در دمای بالا انجام می‌پذیرد. و دیگری روشِ تر، که شامل نمونه‌های حل شده و محلول‌های واکنشگر می‌باشد. تغییر یا عدم تغییر شیمیایی مشاهده شده، برای روشن ساختن وضعیت اجزای تشکیل دهنده نمونه به کار برده می‌شود.

کاتیون‌های گروه 2 شامل كاتيون‌هاي جيوهII، مسII، سربII، بيسموتIII، كادميومII، آرسنيكIII و V، آنتيموانIII و V، قلعII و IV می‌باشد. از آنجا‌كه در محيط اسيدي اين كاتيون‌ها سولفيد‌هاي نامحلول تشكيل مي‌دهند، در يك گروه جاي گرفته‌اند.

كاتيون‌هاي اين گروه به دليل زياد بودن مجدداً به دو زير گروه IIA و IIB تفكيك مي‌شوند. ما در این جلسه به بررسی روش‌های شناسایی و جداسازی کاتیون‌های سربII، كادميومII، بيسموتIII و مسII می‌پردازیم.

در حالت كلي محلول ما به واسطه‌ي وجود كاتيون‌هاي بي‌رنگ، بي‌رنگ است و تنها رنگ آبي كاتيون مس است كه محلول نمونه را به رنگ آبي در‌آورده است.

کاتیون‌های گروه دوم به صورت سولفید از کاتیون‌های گروه‌های بعدی جداسازی می‌شوند؛ از آنجا که سولفید کاتیون‌های سوم نیز نامحلول می‌باشند پس در هنگام جداسازی کاتیون‌های گروه دوم از کاتیون‌های بعدی (مخصوصاً گروه سوم) باید شرایطی از غلظت یون سولفید را فراهم کرد که برای محلول‌ترین سولفید کاتیون گروه دوم یعنی CdS، حاصلضرب غلضت یون‌ها (Q) بزرگتر از Ksp شود. یون سولفید مورد نیاز برای رسوب‌گیری کاتیون‌های گروه دوم را می‌توان به دو طریق تأمین نمود…

 

برای دانلود و خرید فایل اینجا کلیک کنیدموضوعات :
فنی و مهندسی
asrfiles ادامه در http://asrfiles.ir/

درباره نویسنده

omidbox 90528 نوشته در asrfiles بهترین مرجع خرید و فروش فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *